• Čeština
  • English
  • Deutsch

Vánoční koncerty 2018

Také v loňském roce jsme uskutečnili koncerty s vánoční tematikou. Na koncertech jste mohli slyšet Českou mši půlnoční od Jakuba Jana Ryby, Gloria in excelsis Deo od Antonia Vivaldiho, ale také moderní skladby jako je např. Look at the world od Johna Ruttera.

100. výroční založení ČSR

K tak významnému jubileu naší vlasti jsme si připravili pásmo lidových a operních skladeb, jako jsou např. Moravské dvojzpěvy (A. Dvořák), Ej vandrovali hudci (arr. Tereza Stanková), Aká si mi krásná (arr. Eugen Suchoň), Proč bychom se netěšili (A. Dvořák) a další. Nechyběla ani státní hymna ve čtyřhlasé úpravě Otmara Máchy. Vše pod taktovkou naše skvělého dirigenta v prostorách zámku v Kravařích a také v kostele sv. Jana Křtitele v Neplachovicích. Dokonce za námi přijela i televize.

Hledáme nové hlasy!

Stále přijímáme nové členy, zejména do mužských hlasů a altu. V případě zájmu napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se přijďte podívat na zkoušku sboru (vždy středa v 18.30, MŠ Gen. Janka, Ostrava-MH).

Putování za tóny Azurového pobřeží

U příležitosti 5. výročí sboru Collegium Bonum (2015) nás naši přátelé, členové francouzského sboru Le Choeur des Trois Corniches pod vedením dirigenta Jean-Claude Scateny, pozvali na vystoupení v přímořském městě Èze nedaleko města Nice.

Pokračovat ve čtení

Ohlédnutí za prázdninami 2015

…které vlastně prázdninami ani nebyly. Máme za sebou náročné a velkolepé oslavy 5. výročí existence sboru i koncertní výjezd do chorvatské Omiše.

Pokračovat ve čtení

Choeur des Trois Corniches (Francie) a Collegium Bonum Choir Silesia připravují společnou show

Po omišském pěveckém sboru Sv. Mihajila navázalo Collegium Bonum další mezinárodní spolupráci a to s jihofrancouzským pěveckým tělesem Choeur des Trois Corniches z Nice.

Pokračovat ve čtení