• Čeština
  • English
  • Deutsch

Žijeme, Zkoušíme ...

Když to covid atd.  dovolí 

Stále pilujeme Teče voda teče - úpravu od Deams Taylora a skladbu Insalata Italiana - parodii na operu. Chystáme také nové i starší písně na výroční koncert  v Kravařích.

 


Pro vánoce 2021 jsme připravili krásnou kolekci pěti koled od Vojtěcha Říhovského  

Vánoce 2019

Pro vánoční koncerty jsme kromě dalšího nastudovali barokní koledy v úpravě Adolfa Cmírala a krásnou koledovou Českou vánoční mši Antonína Hradila
Ostrava - A.Hradil

Poodří Františka Lýska

7. června 2019 jsme vystoupili v rámci koncertu pěveckých sborů ve Staré Vsi nad Ondřejnicí
WEB Stará Ves 

Vánoční koncerty 2018

Také v loňském roce jsme uskutečnili koncerty s vánoční tematikou. Na koncertech jste mohli slyšet Českou mši půlnoční od Jakuba Jana Ryby, Gloria in excelsis Deo od Antonia Vivaldiho, ale také moderní skladby jako je např. Look at the world od Johna Ruttera.

100. výroční založení ČSR

K tak významnému jubileu naší vlasti jsme si připravili pásmo lidových a operních skladeb, jako jsou např. Moravské dvojzpěvy (A. Dvořák), Ej vandrovali hudci (arr. Tereza Stanková), Aká si mi krásná (arr. Eugen Suchoň), Proč bychom se netěšili (A. Dvořák) a další. Nechyběla ani státní hymna ve čtyřhlasé úpravě Otmara Máchy. Vše pod taktovkou naše skvělého dirigenta v prostorách zámku v Kravařích a také v kostele sv. Jana Křtitele v Neplachovicích. Dokonce za námi přijela i televize.

Hledáme nové hlasy!

Stále přijímáme nové členy, zejména do mužských hlasů a altu. V případě zájmu napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se přijďte podívat na zkoušku sboru (vždy středa v 18.30, MŠ Gen. Janka, Ostrava-MH).